Online

Tehergépjármű vezetők munkajogi specialitásai, munkabér elszámolás szabályai

2026. április 29. (szerda) 10:00 - 12:30 óráig
Előadó
Helyszín

Ajánló
2026. július 1-től az Európai Unió Mobilitási Csomagjának (Mobility Package I) részeként a szabályozás kiterjesztése a vezetési pihenőidők betartását nemzetközi árufuvarozást végző, 2,5 tonna feletti legnagyobb össztömegű járműszerelvényekre és furgonokra is. A jövőben a „B” kategóriás jogosítvánnyal még vezethető járművekbe is a legmodernebb menetíró készüléket kell szerelni. A fuvarozó vállalkozások könyvviteli feladatai sok szempontból speciálisnak mondhatók. Az előadás során a munkaügyi kérdéseket járjuk körül, mellyel kapcsolatban a gyakorlatban számos helyen találkozni problémával. Az előadásból részletesen megismerhetik e területen a szabályokat, és ha valamire mégsem kapnak választ, az előadás végén a konzultáció során a kérdezésre is lehetőség nyílik!
Ízelítő a tartalomból
Miért speciális gépjárművezetők munkajoga? Foglalkoztatási formák (munkaviszony, EFO, megbízási szerződés) Az egyszerűsített foglalkoztatás buktatói Egyszerűsített foglalkoztatással külföldön? Munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás Tanulmányi szerződés alkalmazhatósága Fekete foglalkoztatás aktuális következményei Hogyan lehet lekerülni a rendezetlen munkaügyi kapcsolatokról Mi a gépkocsivezető munkaidő nyilvántartása? Mi a munkaidő? Mi nem az? Kell e munkaidő keretszabályozás a tehergépkocsi vezetőknek? Keletkezhet rendkívüli munkavégzése egy gépkocsi vezetőnek? Bérelszámolás, letiltás aktuális kérdései Nemzetközi minimálbér elvárás teljesítése Pótlékok számozása Mire számíthatunk majd a 3. generációs menetíró készülékek világában? Menetíró készülék 3,5t össztömeg alatt Bűntetőpontok Munkaköri leírás Szakmai konzultáció, kérdezzen bátran előadónktól az előadást követően
Díjak
  • 19 900 Ft + ÁFA / fő az online konferencia részvételi díja regisztrált ügyfeleink részére Ezt ajánljuk!
  • 15 900 Ft + ÁFA / fő a díj egy cégtől több online élő konferencia részvevő esetén
  • 24 900 Ft + ÁFA / fő a díj kedvezmény nélkül
Microsoft Teams-en keresztül internet kapcsolattal rendelkező számítógépéről, notebookról akár otthonról vagy az irodájából is tudja követni online konferenciánkat! Az előadás interaktív, kérdéseket tud feltenni az előadónak!

Apróbetűs
 
Ez a meghívó a Hunder MS Kft. részéről ajánlatnak minősül, a konferenciára leadott jelentkezés az ajánlat elfogadásának számít, és fizetési kötelezettséget von maga után. A díjat számlánk kézhezvételét követően szíveskedjenek átutalni a számlaszám feltüntetésével a 11102601-13899219-01000003 sz. bankszámlaszámra.
 
Online (élő) konferencia közvetítés: Kényelmesen az irodából vagy otthonról megtekinthető élő konferencia közvetítés. Nincs utazási költség, nincs utazási idő, és az élő közvetítés végén az előadó kérdezési lehetőséget biztosít a résztvevőknek. Az online konferenciába történő belépéshez szükséges adatokat, a belépési segédletet az esemény előtti munkanapon küldjük el a résztvevők részére. A részvételhez semmilyen alkalmazás letöltése nem szükséges. Az előadás kezdetét megelőző 1 órában szükség esetén telefonos segítséget adunk a technikai kérdésekhez és a belépéshez. Lemondást csak írásban fogadunk el az eseményt megelőző 3. munkanapig.

Kapcsolódó rendezvényeink

E-learningOnline

2026. április 15. (szerda) 10:00 - 14:30 óráig

Bevallások digitalizációja 2026-ban
E-learningOnline

2026. április 22. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig

Munkaszerződés megkötése, módosítása, megszüntetése
Online

2026. április 22. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig és 2026. május 6. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig és 2026. május 13. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig

Munkaügyi szakember képzés (FAR képzés)
E-learningOnline

2026. május 6. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig

Munka- és pihenőidő, munkabér
E-learningOnline

2026. május 13. (szerda) 9:00 - 13:30 óráig

Költség- és kockázat-csökkentés munkajogi eszközökkel