Online

Társadalombiztosítási mesterkurzus képzés (FAR képzés)

3 napos állami tanúsítványt nyújtó társadalombiztosítási online élő képzés
2026. február 24. (kedd) 10:00 - 14:30 óráig
2026. március 5. (csütörtök) 10:00 - 14:30 óráig
2026. március 19. (csütörtök) 10:00 - 14:30 óráig
Előadók

Bagolyné Hampó Anita

társadalombiztosítási szakértő

Dr. Radics Zsuzsanna Gabriella

közgazdasági szakokleveles jogász, egészségügyi menedzser
Helyszín

Ajánló
3 alkalmas képzésünket bérszámfejtőknek, tb ügyintézőknek, HR munkatársaknak, valamint könyvelőknek és cégvezetőknek ajánljuk, akik olyan munkakört töltenek be, ahol szüksége van TB hatályos alapismereteinek magasabb szintű alkalmazására. Hiánypótló képzésünk célja, hogy a szakmában tevékenykedők a foglalkoztató szemszögéből ne csak az aktuális változásokat ismerjék meg, hanem hozzájussanak azokhoz a korszerű ismeretekhez is, amelyek segítenek újraértelmezni az alapokat, megérteni az összefüggéseket.
Az év végi változások, valamint a 2026. éve elején várható módosítások ismertetése mellett, most arra is vállalkozunk, hogy a gyakorlatban felmerülő problémákra megoldást adjunk az összefüggések bemutatásával együtt.


Ízelítő a tartalomból
 
Előadó: Dr. Radics Zsuzsanna Gabriella
1. nap témakörei:
 
Kötelező társadalombiztosítás és tb közterhek A magyar kötelező társadalombiztosítás hatálya alá tartozók A szociális biztonságot szabályozó nemzetközi rendelkezések Magyarországgal fennálló szociálpolitikai-, és szociális biztonsági egyezmények Társadalombiztosítási közterhek Társadalombiztosítási járulék alapja Szociális hozzájárulási adó alapja Járulékfizetés egészségügyi szolgáltatásra kötött megállapodás alapján Járulékfizetés nyugellátásra kötött megállapodások alapján Egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés Társadalombiztosítási ellátások Biztosítási jogviszonyok A biztosítási jogviszonyok és a foglalkoztató kötelezettségei 2026. évi szabályok a biztosítási jogviszony bejelentése kapcsán Munkaviszony, mint biztosítási jogviszony (kezdete és vége, munkakör, részmunkaidős foglalkoztatás, kisgyermekes munkavállalók, nyugdíjas munkavállalók, keresőképtelenség munkaviszonyban, jogviszony szünetelésének esetei, kiküldetés) Egyszerűsített foglalkoztatás, mint atipikus munkaviszony, kitérve annak 2025. évi és 2026. évi változásaira Megbízás-, vállalkozási-, felhasználási szerződés alapján fennálló biztosítási jogviszony (elbírálása, biztosítási jogviszony kezdete és vége, megbízás elhatárolása a munkaviszonytól, utólagos elbírálás és ebből adódó ellátási problémák) Tartós megbízási jogviszony (kezdete és vége, minimális alapok) Megbízási jogviszony és tartós megbízási jogviszony összehasonlítása Egyéni vállalkozó (biztosítási jogviszony kezdete és vége, minimális alapok alkalmazása, szünetelés, 2026. évi változások) Társas vállalkozó, mint biztosított (biztosítási jogviszony kezdete és vége, minimális alapok alkalmazása, tagsági jogviszony, ügyvezető társas vállalkozói jogviszonyban, több jogviszony egy gazdasági társaságon belül, szünetelés, 2026. évi változások) Kedvezmények Járulék-, és szociális hozzájárulási adókedvezmények Mentesülés esetei Mentesülés a biztosítási kötelezettség alól Járulékalapot nem képező jövedelmek Példák, megoldások Szakmai konzultáció, vitassa meg és tisztázza az Ön számára fontos kérdéseket
 
Előadók: Dr. Radics Zsuzsanna Gabriella és Bagolyné Hampó Anita
2. nap témakörei:
 
1. rész:  TB támogatott egészségügyi szolgáltatások Biztosítottak elhatárolása az egészségügyi szolgáltatásra jogosultaktól Egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség, kitérve a 2026. évi változásokra és a külföldi munkavégzés esetén alkalmazandó szabályokra Példák Megállapodások Egészségügyi szolgáltatásra kötött megállapodás Nyugellátásra kötött megállapodások Keresőtevékenység ellátások folyósítása alatt Munkaviszony és vállalkozói tevékenység, valamint az ehhez kapcsolód tb közterhek Gyermekgondozási díj, gyermekgondozást segítő ellátás, gyermeknevelési támogatás folyósítása során Rokkantsági-, rehabilitációs ellátás alatt Ápolási díj és gyermekek otthongondozási díjának folyósítása Szolgálati járandóság és korhatár előtti ellátás Példák, megoldások 2. rész: Foglalkoztatók társadalombiztosítási feladatai Igények átvétele Foglalkoztató, mint kifizetőhely általános feladatai Nyomtatványok használata Tb. kiskönyv kiállítása vezetése E-Tb kiskönyv bevezetése Illetékesség meghatározása Ügyintézési határidők Többes jogviszony, valamint megszűnt jogviszony esetén a jogosultság vizsgálata Igényérvényesítés Hatáskörváltozás a „passzív” jogon folyósított ellátásoknál Megszűnt jogviszonyból figyelembe vehető jövedelmek Hogyan hat a pénzbeli ellátásokra, hogy valamennyi egyéni vállalkozó negyedéves bevalló lett? Változás a biztosítás szünetelésének figyelembevételénél Táppénz és keresőképtelenség Mit üzennek a keresőképtelenségi kódok? Keresőképtelenségi kódváltás Keresőképtelenség visszamenőleges igazolása Hibás vagy hiányos a táppénzes papír! Mi a teendő? Táppénz kifizetésének szabályai hónapváltás esetén Határozathozatali kötelezettség Mikor és hogyan kell módosítani a „láthatatlan” határozatot   Egyedülállóság vizsgálata • Szakmai konzultáció, vitassa meg és tisztázza az Ön számára fontos kérdéseket
 
Előadó: Bagolyné Hampó Anita
3. nap témakörei:
 
Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai Csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj, örökbefogadói díj Szülési szabadság vagy fizetés nélküli szabadság kérése Mikor nem jár az ellátás? Határozathozatali kötelezettség Többes jogviszony esetén a jogosultság és az összeg megállapítása Választás az ellátások között Mit kell csatolni a kérelemhez? Segítség! Jön a következő baba Visszatérés a munkába Kedvezményszabály alkalmazása Mikor szünetel a biztosítás? Foglalkoztatók és ellátásban részesülők feladatai Csecsemőgondozási díj melletti munkavégzés lehetőségei és következményei Üzemi baleset és a munkabaleset kapcsolata Balesetek üzemiségének kivizsgálása Balesetek üzemiségét megállapító határozatot kinek, mikor és hova kell megküldeni? Nyugdíjas munkavállalók EU-s szabályok • Szakmai konzultáció, vitassa meg és tisztázza az Ön számára fontos kérdéseket
 
Díjak
  • 90 000 Ft + ÁFA / fő / 3 nap az online képzés részvételi díja regisztrált ügyfeleink részére Ezt ajánljuk!
  • 80 000 Ft + ÁFA / fő / 3 nap a részvételi díj egy cégtől több résztvevő esetén
  • 100 000 Ft + ÁFA / fő / 3 nap a részvételi díj kedvezmény nélkül

A részvételi díj tartalmazza: a három napos képzést, a képzés  szakmai anyagát elektronikus formában és a képzés elvégzéséről szóló állami tanúsítványt.
 

A 3 napos képzés elvégzéséről a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerből (FAR-rendszer) letölthető állami tanúsítványt állítunk ki!
 
Az állami tanúsítvány kiadásának feltételei:
  • a rendezvény teljes időtartama alatt igazolt részvétel (a rendszer a részvételt automatikusan naplózza);
  • a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) szeptember 1-től életbe lépett módosító rendelkezései értelmében szükséges adatok megadása;
  • a felnőttképzési szerződés elfogadása.
A képzést Microsoft Teams-en keresztül internet kapcsolattal rendelkező számítógépéről, notebookról akár otthonról vagy az irodájából is tudja követni! A képzés interaktív, kérdéseket tud feltenni az előadónak!

Apróbetűs
 
Ez a meghívó a Hunder MS Kft. részéről ajánlatnak minősül, a képzésre leadott jelentkezés az ajánlat elfogadásának számít, és fizetési kötelezettséget von maga után. A díjat számlánk kézhezvételét követően szíveskedjenek átutalni a számlaszám feltüntetésével a 11102601-13899219-01000003 sz. bankszámlaszámra.

Online (élő) képzés: Kényelmesen az irodából vagy otthonról megtekinthető élő közvetítés. Nincs utazási költség, nincs utazási idő, és az élő közvetítés végén az előadó kérdezési lehetőséget biztosít a résztvevőknek. Az online képzésbe történő belépéshez szükséges adatokat, a belépési segédletet az esemény előtti munkanapon küldjük el a résztvevők részére. A részvételhez semmilyen alkalmazás letöltése nem szükséges. Az előadás kezdetét megelőző 1 órában szükség esetén telefonos segítséget adunk a technikai kérdésekhez és a belépéshez. Lemondást csak írásban fogadunk el az eseményt megelőző 3. munkanapig.

Kapcsolódó rendezvényeink

E-learningOnline

2026. február 5. (csütörtök) 10:00 - 14:30 óráig

Bevallások digitalizációja 2026-ban
E-learningOnline

2026. február 19. (csütörtök) 9:00 - 15:30 óráig

Bérszámfejtők országos konferenciája 2026
E-learning

Megrendelhető 2026. február 28. szombat, 12:00 óráig

Adókonferencia 2026 - szja, tb, járulékok, pénzbeli ellátások változásai 2026 (e-learning videó)
E-learning

Megrendelhető 2026. február 28. szombat, 12:00 óráig

Nyugdíjrendszer 2026 (e-learning videó)
E-learning

Megrendelhető 2026. február 28. szombat, 12:00 óráig

Cafetéria 2026 (e-learning videó)