E-learning
Áfa és számlázás gyakorlott és kezdő szakembereknek (videókonferencia)
Könyvelők, pénzügyi-, számlázási-, gazdasági ügyintézők, szakértők, vezetők részére
Ajánló
Gazdasági, pénzügyi és könyvelési szakemberek nagy gondosságot és körültekintést igénylő munkájához ad szakmai tanácsot, felkészítést konferenciánk. A témaköröket részletesen kibontva vezetjük végig Önöket az áfa és számlázási feladatok gyakorlati problémáin, buktatóin.
Ízelítő a tartalomból
Az Áfa törvény évközi változásai • A héa irányelv változásának (VIDA) hatása a belföldi és a közösségi ügyletek számlázására • Elektronikus számla fogalmának változása • Számla kiállítási határidő rövidülése • Közel valós idejű adatszolgáltatás a közösség felé • A saját termék Közösségen belüli átszállításával összefüggő szabályok változása • Kötelező fordított adózás bevezetése bizonyos határon átnyúló termékértékesítéseknél • A vevői készlet jövője • Jelentős változás történt az építőipari fordított adózásban • Az új szabályok példákkal • A hatóság új fogalma • A fordított adózásra jogosító engedélyek • Bejelentések • Az ingatlan fogalma • Az ingatlan átalakításának, bővítésének, rendeltetés megváltoztatásának fogalma • Az egész számlázási láncra vagy csak az adott vállalkozó számlájára hat ki a nem építési hatsági engedély? • Változás az új ingatlan fogalmában • Hogyan kell számlázni az ingatlan értékesítését? • A bizonylatolási rend • Mikor milyen bizonylatot kell kiállítani? • Számla, egyszerűsített számla, nyugta alkalmazási köre • A számla tartalma, kötelező és nem kötelező kellékei • A számla a hibái és azok javítása • Egyéb dokumentumok: díjbekérő, proforma számla, teljesítési igazolás, fuvarokmányok, számviteli bizonylatok • A számla dátumai • Az egyes ügyletek bevallásban való szerepeltetésének időpontja • A teljesítési időpont szabályok • Részszámla vs. részletfizetés számlázása • Számla a jogátengedésekről és a kötelezettségvállalásokról • A közvetített szolgáltatások helyes számlázása • A folyamatosan teljesített és időszaki elszámolású ügyletek fogalma, számlázási szabályai • Mikor milyen teljesítési időpontot alkalmazunk? • Az időszaki elszámolású számla korrekciója, pótlólagos kiterhelések, elszámoló számlák kiállítása, az ellenérték utólagos csökkenése, év végi elszámolások kezelése • Bérleti díjhoz kapcsolódóan átterhelt rezsiköltségek • Számlakorrekciós módozatok • A módosító számla, érvénytelenítő számla, számlával egy tekintet alá eső okirat, csoportos korrekciós számla, egybizonylatos és kétbizonylatos korrekció • A behajthatatlan követelések, teljesítés meghiúsulások, árengedmények kezelése • Áfa területi hatályon kívüli számla, mikor alkalmazzuk? • Áfa körön kívüli ügyletek bizonylatolása • Áfa fizetés és áfa levonási jog keletkezése az egyes ügyleteknél (belföldi számla, közösségi termékbeszerzés, határon átnyúló fordított adózás, termékimport) • Az adólevonás tartalmi feltételei • Üzleti ellenőrzési eljárás, Halifax-formula, „Tudta, tudhatta" feltétel, 5/2016. (IX. 26.) KMK vélemény az adólevonásról • Mi a különbség, ha uniós, vagy ha harmadik országos a partnerünk? • Harmadik országbelitől igénybevett és részére nyújtott szolgáltatások számlázása, bevallása • Közösségi adómentes és az export értékesítési számla • Láncügyletek és háromszögügyletek számlázása • Az alanyi adómenteseknek mely ügyletekre kell áfát fizetnie? • Az alanyi mentesek határon átnyúló ügyletei
Díjak
- 24 900 Ft + ÁFA / fő az online videó részvételi díj regisztrált ügyfeleink részére Ezt ajánljuk!
- 21 900 Ft + ÁFA / fő a díj egy cégtől több online videó megrendelése esetén
- 29 900 Ft + ÁFA / fő a díj kedvezmény nélkül
Apróbetűs
Ez a meghívó a Hunder MS Kft. részéről ajánlatnak minősül, a konferenciára leadott jelentkezés az ajánlat elfogadásának számít, és fizetési kötelezettséget von maga után. A díjat számlánk kézhezvételét követően szíveskedjenek átutalni a számlaszám feltüntetésével a 11102601-13899219-01000003 sz. bankszámlaszámra.
Online videó konferencia: Kényelmesen otthonról vagy az irodából videófelvételről is megtekinthető a konferencia. Megrendelése esetén elküldjük Önnek az online képzési felület használatához szükséges belépési kódokat, a használathoz szükséges teendőket. Teljesítési időpontnak ezt az időpontot tekintjük és az online képzési felülethez 30 napig biztosítjuk a hozzáférést.
Online videó konferencia: Kényelmesen otthonról vagy az irodából videófelvételről is megtekinthető a konferencia. Megrendelése esetén elküldjük Önnek az online képzési felület használatához szükséges belépési kódokat, a használathoz szükséges teendőket. Teljesítési időpontnak ezt az időpontot tekintjük és az online képzési felülethez 30 napig biztosítjuk a hozzáférést.
Kapcsolódó könyveink
Kapcsolódó rendezvényeink
2025. május 26. (hétfő) 9:00 - 12:15 óráig
Pénzkövetelések, kintlévőségek biztosítása, behajtásának hatékony jogi eszközei
Megrendelhető 2025. május 31. szombat, 23:55 óráig
Áfa és számlázás 2025 (e-learning videó)
Megrendelhető 2025. május 31. szombat, 23:55 óráig
Áfa és a számlázás digitalizációja 2025-ben (e-learning videó)
Megrendelhető 2025. május 31. szombat, 23:55 óráig